لوگو آماریس

دندانپزشکی زیبایی

فهرست مطالب

دندانپزشکی زیبایی که به عنوان دندانپزشکی ترمیمی نیز شناخته می شود، توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) به وضوح تعریف نشده است. با این حال، دندانپزشکان آن را به عنوان روشی از دندانپزشکی معرفی می کنند که لبخند و وضعیت دندان های بیمار را بهبود می بخشد. داشتن لبخندی زیبا و دندان‌های قوی به دلایل زیادی ضروری است.


02140221955


اینستاگرام

dr shakeri

دکتر ابوذر شاکری

D.D.S


دکتر شاکری دندانپزشک

روشهای دندانپزشکی زیبایی

لبخند و دندان های نازیبا بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر می گذارد. علاوه بر این، اعتماد به نفس و اینکه دیگران چگونه شما را در بیرون می بیند نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. این به این دلیل است که لبخند یک شخص معمولاً اولین ویژگی است که هر کسی متوجه آن می شود.

روش های دندانپزشکی زیبایی شامل روکش های دندانی و سفید کردن دندان ها می باشد. از سوی دیگر، روکش های دندان ، بریج دندان ، ایمپلنت های دندانی ، کامپوزیت دندان و دندان مصنوعی همه درمان های ترمیمی دندانپزشکی می باشند.

 • روکش های دندان
 • بریج دندان
 • ایمپلنت
 • کامپوزیت دندان
 • لمینت دندان
 • سفید کردن دندان ها

چه کسانی بیشتر علاقه مند به درمان های دندانپزشکی زیبایی می باشند؟

شایع ترین گروه های سنی که تحت عمل های زیبایی دندان قرار می گیرند، گروه های بین 31 تا 40 سال (38 درصد) و 41 تا 50 سال (32 درصد) هستند. درصد بیشتری از مراجعین دندانپزشکی زیبایی را خانمها تشکیل می دهند.

چرا دندانپزشکی زیبایی را انتخاب کنیم؟

روش‌های دندانپزشکی زیبایی می‌توانند دندان‌های بدشکل، شکسته، تغییر رنگ یافته و از دست رفته را اصلاح  کنند.

بسته به نتیجه دلخواه بیمار، راه حل های ساده و پیچیده ای برای رفع مشکلات لبخند وجود دارد. به گفته کارشناسان، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود یک فرد از لبخند خود ناراضی باشد. به عنوان مثال، شایع ترین علل، تغییر رنگ دندان، شلوغی و بی نظمی دندان ها و فاصله میان دندان ها است. روکش های دندانی بیشترین درخواست را برای درمان دارند زیرا می توانند تمام مشکلات زیبایی ذکر شده را اصلاح کنند.

مهم است که به دنبال دندانپزشکی باشید که در حوزه درمانی خاصی که به دنبال آن هستید واجد شرایط باشد. به عنوان مثال، همه دندانپزشکان تکنیک های  معمول زیبایی را در دانشکده های دندانپزشکی یاد می گیرند اما تمام آنها در این زمینه مستعد و ماهر نخواهند بود! علاوه بر آن، برای فراگیری تکنیک های پیشرفته و مدرن دندانپزشکان نیازمند به روزرسانی و شرکت در کورس های آموزشی معتبر بین المللی و داخلی هستند.

انواع روش های زیبایی

درمان‌های زیبایی دندان معمولاً به عنوان «اصلاح طرح لبخند» شناخته می‌شوند. به طور خاص، چند روش زیبایی وجود دارد که می توان بر اساس نیازهای فردی از بین آنها انتخاب کرد:

سفید کردن دندان

درمان های سفید کننده شامل درمان بلیچینگ در خانه و بلیچینگ در مطب می باشد. به طور خلاصه، بیلیچینگ یک درمان سفید کننده چند مرحله ای است که برای مشاهده نتایج به حداقل دو هفته نیاز دارد.

قبل از بلیچینگ دندان هزینه بلیچینگ بعد از بلیچینگ دندان

روکش های دندانی

روکش‌ها ظاهر دندان‌های ترک خورده، تغییر رنگ یافته، بدشکل یا کج را بهبود می‌بخشند. همچنین چند نوع مختلف روکش برای انتخاب وجود دارد. به عنوان مثال، روکش های فلزی با استفاده از سیمان مخصوص به دندان ها می چسبند و نیاز به اصلاح مجدد دارند. از طرف دیگر، روکش‌های پرسلن قبل از قرار دادن نیازی به کانتورینگ و اصلاح مجدد ندارند.

براکت سنتی و شفاف ارتودنسی

بریس ها و براکت ها درمان های ارتودنسی هستند، اما طبیعتاً زیبایی نیز محسوب می شوند. چراکه  اکثر افرادی که روی بریس ها یا براکت ها شفاف مانند Invisalign سرمایه گذاری می کنند، این کار را برای بهبود ظاهر خود انجام می دهند. در برخی موارد، بریس ها یا براکت های شفاف ممکن است از نظر پزشکی ضروری باشند.

بریس های فلزی

هر دو دستگاه به دندان‌های شما فشار وارد می‌کنند که به مرور زمان آن‌ها را در موقعیت‌های صحیح قرار می‌دهد. کودکان و نوجوانان اغلب از بریس‌های فلزی سنتی استفاده می‌کنند، در حالی که بزرگسالان معمولاً براکت های شفاف را انتخاب می‌کنند، زیرا کمتر قابل مشاهده هستند.

جراحی لثه

جراحی لثه یکی دیگر از روش های زیبایی است که شکل لثه های شما را تغییر می دهد. در طول این روش، دندانپزشک بافت لثه ای بیش از حد  که باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود را جدا می‌کند. لبخند لثه ای زمانی رخ می دهد که فرد دارای بافت لثه بیش از حد بالای دندان های فک بالای خود باشد. جراحی لثه همچنین می تواند برای بازیابی دندان های در معرض دید ناشی از عقب نشینی بافت لثه استفاده شود(جراحی پوششی ریشه یا تاج دندان توسط پیوند یا جابجایی لثه).

کامپوزیت و لمینت دندان

با استفاده از روش های کامپوزیت و لمینت دندان می توان در کمترین زمان ، بسیارای از مشکلات و نازیبایی دندان را برطرف کرد. این روش کاملا محافظه کارانه و ماندگار است.

از دندانپزشک زیبایی خود بپرسید

از آنجایی که دندانپزشکی زیبایی شاخه ای از دندانپزشکی است که در طول زمان پیشرفت کرده است، اطمینان از داشتن تجربه در این شاخه بسیار مهم است. این تجربه همچنین شامل تعداد سالهای سپری شده در دانشکده دندانپزشکی می شود.

بسیاری از دندانپزشکان توسط آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا (AACD) به رسمیت شناخته شده اند. اگر چنین است، این شناخت نشانه مثبتی است که آنها واجد شرایط لازم برای بازگرداندن لبخند به روش صحیح هستند.اما این هیچ امتیاز خاصی محسوب نمیشود و قطعا استعداد و مهارت شخصی دندانپزشک مهمتر است.

بیشتر درمان های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند زیرا اغلب انتخابی هستند. با این حال، اگر اقدامات از نظر پزشکی ضروری باشد، شرکت های بیمه آنها را پوشش خواهند داد.

 • سفید کردن دندان – تحت پوشش بیمه نیست
 • روکش ها – تحت پوشش بیمه هستند
 • براکت ارتودنسی – بسته به سن و طرح بیمه ممکن است تا حدی تحت پوشش بیمه قرار گیرند
 • Clear Aligners – بسته به سن و طرح بیمه ممکن است تا حدی تحت پوشش بیمه قرار گیرد
 • جراحی لثه – اگر به دلایل بهداشت دهان و دندان نیاز به این روش باشد، ممکن است تا حدی تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu