بلیچینگ دندان یکی دیگر از شیوه های نوین درعرصه ی دندانپزشکی زیبایی می باشد. با بلیچینگ دندان لبخند به شکلی زیبا بر روی صورت افراد پدیدار میشود.

بلیچینگ یکی از روش های نوین در دندانپزشکی میباشد، که مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. در واقع امروزه با مصرف تنباکو و قهوه رنگ دندان تغییر میکند و با روش های متعددی میتوان آنها را حتی از قبل نیز سفیدتر کرد.

افراد متقاضی میتوانند از بلیچینگ در مطب و یا منزل نیز بهره مند شوند، ولی در هر روش نیاز به مواد ویژه و متفاوتی میباشد. در هر صورت با استفاده از بلیچینگ حس زیبایی و اعتماد به نفس در افراد بالاتر خواهد رفت. این روش برای داشتن لبخندی زیبا بسیار موثر و پر طرفدار میباشد.

دندانها دارای دو قسمت میباشند: مینا و عاج؛ ظاهر سفید دندان به دلیل پوشیده شدن دندان با مینا میباشد، به این دلیل که مینای دندان بر روی عاج قرار دارد و هر چقدر که سن بالاتر میرود از ضخامت مینای دندان نیز کم میشود در نتیجه عاج دندان با رنگی مایل به زرد نمایان میشود.

چه دلایلی سفیدی دندان ها را به رنگ زرد تغییر میدهند

در بعضی موارد افرادی با رعایت کردن بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان و مسواک نیز دچار زردی دندان میشوند. آنها با مصرف زیاد شیرینی و نوشیدنی های حاوی قند دچار این مشکل میشوند. در صورتی که شکل و چیدمان دندانها مناسب باشد، بلیچینگ بهترین راه برای سفید کردن آنها است.

میتوان از چند روش برای بلیچینگ دندان استفاده کرد؟

با دو روش میتوان دندانها را بلیچینگ کرد:

Office Bleaching بلیچینگ در مطب دندانپزشک

در این شیوه که در کلینیک یا مطب انجام میشود دندانپزشک از مواد شیمیایی مخصوص بلیچینگ با غلظت بالا و در مدت زمان کوتاهی استفاده میکند و به کمک لیزر دندانها را در شرایط خاص با اشعه نور آبی قرار میدهند که (بلیچینگ دندان با لیزر) نام برده میشود.

دندانپزشک باید در زمینه ی مواد شیمیایی مورد استفاده خود مهارت لازم را دارا باشد، زیرا در صورت عدم نداشتن تجربه ممکن است باعث ناراحتی و ایجاد درد در لثه و دندان فرد بیمارشود.

همچنین از ژل های محافظت کننده به همراه اشعه نور آبی در جهت ثابت ماندن ژل و برای جلوگیری از اسیب رسیدن به لثه در زمان اکسید کردن مینای دندان تا آخر کار استفاده میشوند.

بلیچینگ در مطب دندانپزشک

هزینه بلیچینگ در مطب وابسته به نوع مواد مصرفی نیز میباشد، به عنوان مثال باید گفت ما در کلینیک دندانپزشکی آماریس از موادی با برند (اولترادنت، وایت اسمایل FGM) که ساخت کشورهای آملان، برزیل و آمریکا میباشد استفاده میکنیم.

انجام بلیچینگ دندان در کلینیک بلیچینگ فوری

(پاور بلیچینگ) روشی نوین در جهت بلیچینگ فوری نامیده میشود. در این روش که معمولا عمری در حدود 1 تا 3 سال دارد، و با استفاده از هیدروژن پر اکسید با غلظت بالا در طی یک جلسه میتوان دندانهای شما را کاملا سفید کرد.

انجام بلیچینگ دندان درمنزل (Home Bleaching)

در این روش نیاز است تا صبور باشید، زیرا در منزل خود فرد و طی چند روز انجام میشود.

نخست متخصص قالبی از دندانهای فرد تهیه میکند و با استفاده از همان قالب یک گارد ساخته و بعد با ریختن ژل مخصوص بلیچینگ در داخل گارد بر روی دندان قرار میگیرد و نیاز میباشد به روزانه حدود نیم تا یک ساعت زمان برای قرار داشتن بر روی دندان، البته این مدت به شرایط دندانی فرد بستگی دارد.

دوره ی درمانی در این روش 1 الی 2 هفته است. در شرایطی که فرصت کافی را ندارید که در خانه انجام دهید بهتر است به مطب مراجعه کنید تا در کمترین زمان بلیچینگ دندان شما انجام شود.

در نظر داشته باشید دندان های پوسیده و یا جرم گرفته را قبل از انجام هر کدام از روشهای بلیچینگ حتما جرم گیری بنمایید.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

با در نظر گرفتن انجام بلیچینگ در مطب و یا منزل و مواد مورد استفاده هزینه ها متفاوت میباشد. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز هم در هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود.

یکی از مناسب ترین شیوه ها برای سفید کردن دندان، بلیچینگ است و با داشتن آسیب کمتر و هزینه پایین تر، در مقایسه با کامپوزیت و لمینت روش بسیار مناسبی میباشد.

برای مشاوره رایگان از قسمت رزرو وقت در سایت استفاده کنید.

هزینه بلیچینگ

مواد مورد استفاده در بلیچینگ

سفید شدن دندان با استفاده از مواد شیمیایی در بلیچینگ

با استفاده از مواد شیمیایی نام برده، شرایط برای از بین رفتن یا اکسید شدن لکه هایی که در دراز مدت بر روی دندان های فرد به وجود آمده اند فراهم میشود و با انجام این فرایند که منجر به از بین رفتن رنگ دانه ها شده است، عاج دندان نیزرنگی روشن تر پیدا میکند.

فراموش نشود که به هیچ وجه نباید این مواد شیمیایی با لثه برخورد کند.

مراقبت از بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چه مزایایی دارد؟

راهی آسان برای سفید شدن دندان ها بوده و تقریبا شیوه ای بی خطر درعرصه دندانپزشکی میباشد.

قبل از بلیچینگ دندان
بعد از بلیچینگ دندان

معایب موجود در بلیچینگ دندان

از معایب بلیچینگ میشود به دائمی نبودن آن اشاره کرد، زیرا در این شیوه سفیدی دندان دائمی نیست، واین نیز وابستگی زیادی به نحوه ی بهداشت دندان و رعایت رژیم غذایی شما دارد و بدون توجه به دستورات پزشک و با استفاده کردن از نوشیدنی های با رنگ دانه های مصنوعی و استعمال دخانیات و عدم رعایت موارد ذکر شده موجب تغییر رنگ دوباره دندان و نیاز به مراجعه مجدد به پزشک و ترمیم دوباره دارد.

در بعضی موارد شاهد حساسیت هایی از جانب فرد در استفاده از بلیچینگ میباشیم که این نیز دائمی نمیباشد و خیلی زود برطرف میگردد.

در کل باید گفت در این روش هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و البته با در نظر گرفتن لک های موجود در دندان، همچنین میزان سن فرد و یا دارا بودن موارد موروثی در درمان، نمیتوانیم از قبل نتیجه نهایی را پیش بینی کنیم.

برترین برندهای مورد استفاده در بلیچینگ؟

ما در دندانپزشکی آماریس برای انجام بلیچینگ در منزل از موادی با برندهایی با نام (بوست و وایت اسمایل) که بسیار شناخته شده و معتبر میباشند استفاده مینماییم.

در کلینیک دندان پزشکی آماریس در انجام عمل بلیچینگ در مطب از موادی با کیت های متنوع با برند ULTRABOOST (سلف کیور-لایت کیور) آمریکایی که دارای درصد های مختلفی هستند برای درمان مراجعه کنندگان عزیزاستفاده میکنیم.

همچنین در داروخانه ها مواد بلیچینگ با برند های متفرقه موجود و عرضه میگردد، که با استفاده از آنها نه تنها خیلی زود سفیدی دندان از بین میرود و به حالت اول باز میگردد، بلکه باعث آسیب رسیدن به مینای دندانی هم میشود. با در نظر گرفتن این موارد پیشنهاد ما مراجعه به دندانپزشک میباشد.

کدام یک از روش های بلیچینگ مناسب میباشد؟

متخصصان بلیچینگ بر این عقیده هستند که بهتر است در ابتدا به پزشک مراجعه و در مطب عمل بلیچینگ انجام شود، و بعد از آن برای ماندگاری و بهتر شدن نتیجه کار میتوان در منزل نیز بلیچینگ را انجام داد.

مقدارهزینه های مالی در انجام عمل بلیچینگ چقدر میباشد؟

در صورت استفاده ی همزمان از هر دو شیوه، تخفیف ویژه برای شما در نظر گرفته اییم. برای اطلاع از هزینه ها با کلینیک تماس بگیرید.

طول عمر و ماندگاری بلیچینگ دندان چه میزان است؟

طول عمر بلیچینگ با توجه به دستورات پزشک و رعایت بهداشت دهان و دندان همچنین رعایت رژیم غذایی و مصرف نکردن نوشیدنیهای دارای رنگ دانه وابسته است. و باید این موضوع را در نظر بگیریم که پس از گذشت سه سال نیاز به مراجعه به دندانپزشک برای بلیچینگ مجدد میباشد، زیرا در این مدت از سفیدی دندان کاسته میشود.

بلیچینگ دندان چه عوارضی میتواند داشته باشد؟

حساسیت دندانی تنها عارضه بلیچینگ میباشد،آن هم به صورت موقت.و با در نظر گرفتن دیگر روش ها مانند لمینت و کامپوزیت عوارضی ندارد.

آیا تابش نور در بلیچینگ دندان به فرد اسیب میزند؟

در گذشته از نور های فرابنفش برای کمک به سفید شدن دندان استفاده میکردند، اما امروزه متخصصین با بهره گیری از روشی ایمن و مطمئن توسط اشعه نور آبی در این درمان استفاده میکنند.

(پرتو اشعه نور آبی مرئی میباشد و همچنین یونیزه نیست).

استفاده از پرتوهای نوری فرابنفش یونیزه باعث اختلال سلولی و نیز سرطان میشود، در مقابل با بهره گیری از اشعه نور آبی که مرئی میباشد خطری فرد را تهدید نمیکند و تنها با استفاده از عینک مخصوص برای اسیب نرسیدن به چشم میتوان از اشعه آبی استفاده نمود.

آیا خانم های بار دارهم میتوانند از بلیچینگ استفاده و بهره بگیرند؟

بلیچینگ دندان برای خانم های باردار ممنوع میباشد، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی ممکن است دچار خطراتی شوند.در این زمینه تحقیقات لازم برای سفید کردن دندان فرد باردار انجام نشده است.پس پیشنهاد ما صبوری تا بعد از فارغ شدن و از شیر گرفتن نوزاد میباشد. و بعد با خیال آسوده برای بلیچینگ دندان خود به پزشک مراجعه بنمایید.

ما سوالات شما را در مورد بلیچینگ دندان پاسخ میدهیم، در قسمت نظرات این مطلب میتوانید سوال خود را مطرح کنید و ما به شما در زمانی کوتاه پاسخ میدهیم.

ما در کلینیک دندانپزشکی آماریس در تهران این افتخار را داریم که به روز ترین خدمات دندان پزشکی را به مشتریان خود ارائه دهیم. در این کلینیک تخصصی و با استفاده از باکیفیت ترین و جدید ترین مواد (بلیچینگ)، و از همه مهمتر دارا بودن یک تیم دندانپزشک متخصص و کارآمد، بهترین خدمات را در بالاترین سطح کیفیت، دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *